Novinky
Certifikácia e-shopu

Na zaklade vykonaného auditu e-shopu nám udelili certifikát nakupuj bezpečne.

viac
AKCIE

Zákazníkom ponúkame skutočné a okamžité zľavy z tovaru. U nás nezbierate žiadne body, ale pri registrácii získate zľavu 5% na celý sortiment (po prihlásení do svojho účtu už vidíte ceny po zľave)....

viac

Zloženie čajovníka

Úvod Všetko o čajiZloženie čajovníka

Surové čajovníkové listy obsahujú: monosacharidy, sacharózu a polysacharidy. Ďalej obsahujú pektínové látky, aldehydy, éterické oleje, bielkoviny, chlorofyl a, chlorofyl b, karotén, xantofyl, organické kyseliny, smoly, dehty, vitamíny C, B1, B2, B4, B6, PP, P1, A1, K, E, kyselinu pantoténovú, minerálne látky, fermenty a glykozidy.

Vôňa čajového nápoja je závislá na teplote pestovania, prítomnosti fenylalaninu, glukózy, fruktózy, éterických olejov a pektínových látok a býva kvetová, ovocná, ružová, medová, sladová, jablčná a pod.

Biochemické reakcie čajovníka sú taktiež podmienené životnými podmienkami a chemizáciou výroby čajovníkového listu. Napr. hlavné biochemické zlúčeniny, ktoré ovplyvňujú chuť čaju, ako katechiny, sú priamo ovplyvňované dávkou dusíkatých hnojív.

Datail čajového lístku TEE.SK

Detail lístku pravého sypaného čajuMusel som piť veľa čaju, pretože bez neho by som nemohol pracovať. Čaj zo mňa uvoľňuje nápady, ktoré driemu v hĺbke mojej duše.

— LEV NIKOLAJEVIČ TOLSTOJ


Copyright 2020 - 2024 © caje-sypane.sk